AKADEMICI

V ponuke akademických umelcov nájdete rôzne zberateľsky zaujímavé diela od renomovaných autorov slovenskej, ale aj zahraničnej scény.

Diela sú vhodné aj ako investícia, nakoľko sa snažíme vyberať autorov známych pre svoju tvorbu ocenených doma, ale aj v zahraničí.

Diela pochádzajú zo súkromných zbierok, mnohé prešli viacerými majiteľmi a významnými zberateľmi. Všetko sú originálne výtvory s označením autora, na historicky starších dielach vidieť „zub času“.

 

Viliam CHMEL (1917 – 1961): KOHÚT

Rok 1948, litografia na papieri, originálny nátlačok č. 12 z nákladu 15 kusov, autorský nátlačok č. 9 z 10 kusov, s označením autora a roku. Rozmer 24 x 30 cm.

Vilam Chmel bol slovenský maliar, grafik a významný ilustrátor svojej doby. Absolvoval štúdijné pobyty v zahraníčí a začínal tvoriť prevažne umelecko-remeselníckou orientáciou, neskôr sa venoval aj voľnej kresbe a maľbe. Jeho diela sú prevažne v zbierkach Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici a Slovenskej národnej galérie v Bratislave.

Cena:   58,00 EUR


Róbert DÚBRAVEC (1924 – 1976): ŽENA

Rok 1965, drevorez na papieri, nátlačok č. 113 z 200 kusov, autorský nátlačok č. 9 z 10 kusov, s označením autora a roku. Rozmer: 41 x 14,5 cm.

Ponúkané dielo istý čas patrilo do súkromnej zbierky bývalého riaditeľa Galérie mesta Bratislavy.

Róbert Dúbravec bol spoluzakladateľom a predsedom spolku mladých výtvarníkov. Jeho ilustrátorská práca prebiehala v technike čiernobieleho, alebo kolorovaného drevorezu, neskôr linorezu. Zaslúžilý umelec, nositeľ viacerých vyznamenaní.

Cena: 75,00 EURAnton STÉGER (1872 – 1940): ŽIDOVSKÁ ULICA

Rok 1921, drevoryt na papieri, autorský nátlačok č. 10 z 10 kusov, s označením autora a roku. Po nasvietení je na papieri videť skryté iniciály autora A.S. a erb, ako dôkaz pravosti a jedinečnosti diela. Rozmer: 14 x 9,6 cm.

Anton Stéger bol slovenský maliar, grafik a hudobník. Dielo pochádza zo série drevorytov mesta Bratislavy, tiež označované ako „Dom u dobrého pastiera“, alebo „Pressburg Ghetto“. Väčšina autorových diel je v držaní Galérie mesta Bratislavy, teda ide o pomerne významný kúsok v našej ponuke s nádychom pravej histórie.

Cena: 69,00 EURTeodor JÁNOŠKA (1891 – 1960): HRADSKÝ SCHOD

Rok 1921, drevoryt na papieri, autorský nátlačok č. 10 z 10 kusov, s označením autora a roku. Po nasvietení je na papieri videť skrytý text a erb, ako dôkaz pravosti a jedinečnosti diela. Tiež označované ako Zámocké schody. Rozmer: 12 x 9 cm.

Teodor Jánoška bol slovenský maliar, sklársky výtvarník ale aj pedagóg. Spoluzakladateľ významných umeleckých spolkov a vedeckej, literárnej a umeleckej spoločnosti. Dosiahol medzinárodné úspechy, počas pobytu v Bratislave bol člen a predseda „Kunstvereinu“. Autorove diela su vysoko cenené v zbierkach umenia, ide o výnimočný kúsok našej galérie.

Cena: 65,00 EUR